4. 12. 2017

Zelení ve volbách neuspěli. Získali jsme jen 1.46 % hlasů a ve sněmovně bude Strana zelených chybět. Upřímně děkujeme všem 74 335 voličům a voličkám za vaši podporu, vážíme si ji a je to pro nás závazek, abychom zelené hodnoty hájili i nadále. Děkujeme také všem, kdo nám pomáhali v kampani, přesvědčovali své blízké a přispěli na kampaň finančně.

Po volebním výsledku rezignoval předseda strany Matěj Stropnický. Nové vedení si strana zvolí v lednu 2018 na svém sjezdu. Neúspěch ve volbách znamená také nutnost přejít na úsporný režim, protože Zelení nezískají státní příspěvek na provoz. Přesto budeme ale i ve skromných podmínkách dále pracovat na tom, abychom hájili zájmy lidí i přírody.

V roce 2018 nás čekají volby komunální a senátní, ale také mnohé další výzvy. Pokud nám chcete pomoci a hodnoty Zelených – tedy udržitelnost, svoboda, respekt ke druhým a solidarita – vám nejsou cizí, staňte se členy Zelených a nebo podpořte naše další fungování pravidelným finančním darem. Od vyhlášení volebních výsledků projevilo zájem o podporu nebo vstup do strany mnoho desítek z vás, což nám dává naději, že určitě bude lépe. Děkujeme vám a těšíme se na vás!